O autorze
Zawodowo, największą moją miłością jest i pozostanie radio, chociaż mam wielkie szczęście do telewizji. W czasach, gdy rządzi komercja i powierzchowność jest mi dane i to nieprzerwanie od siedmiu lat, prowadzić w studiu długie rozmowy o życiu z niezwykle ciekawymi bohaterami. Obecnie wraz z Dorotą Wellman prowadzę „ Miasto Kobiet” w TVN Style. Mieszkam w Kościelisku z Panem Giewontem, który ma do mnie świętą cierpliwość i nigdy nie zgłasza pretensji. Sama bym z sobą nie wytrzymała!

Skierowanie na egzorcyzmy? Nie ma problemu. Ciąg dalszy

Jestem po rozmowie z dr Dominiką Skrok - Wolską, gościem audycji w Radiu Puls, w którym to Pani doktor twierdziła, że choroby jak: depresja, stany psychotyczne, schizofrenia, choroba dwubiegunowa, uzależnienia i zaburzenia kompulsywno - obsesyjne, są spowodowane przez działanie demona. Nie zaskoczę Was, jeśli napiszę, że Pani Dominika nie widzi żadnego problemu.

Uważa, że jako lekarz ma prawo zbierać wywiad i pytać o światopogląd i do tego się ogranicza. To co mówiła w Radiu jest jej prywatną opinią. Ciekawe.

Wczoraj, w Radiu Plus, opowiadała między innymi o pacjentce, której sugerowała, że jej problemy mają przyczynę w tym, że ta nie zorganizowała katolickiego pochówku mężowi.

Pacjentka zdenerwowała się, nakrzyczała na lekarkę pytając, co to ma do rzeczy, po czym wybiegła i już nigdy nie wróciła na terapię. Dr. Skrok-Wolska skomentowała (piszę z pamięci) "Dotknęłam najwyraźniej czułego punktu. Ta pacjentka już nie wróciła, odciągnął ją ode mnie zły duch!"

Pytanie brzmi, czy dyplomowany psychiatra, praktykujący w szpitalu utrzymywanym przez NFZ, który opowiada o tym, że jego pacjenci są opętani lub dręczeni przez szatana, tu upatrując przyczyny ich schorzeń, może potem twierdzić, że to jego prywatna opinia.

Jeśli tak, to onkolodzy mogą swobodnie zacząć utrzymywać w mediach, że rak jest np. karą bożą, a powodzenie leczenia będzie zależało od przyjmowania sakramentów itd.

Jest to ciąg dalszy opisanej na blogu historii z audycji radiowej z Radia Plus
Odpowiedź szpitala:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...