O autorze
Zawodowo, największą moją miłością jest i pozostanie radio, chociaż mam wielkie szczęście do telewizji. W czasach, gdy rządzi komercja i powierzchowność jest mi dane i to nieprzerwanie od siedmiu lat, prowadzić w studiu długie rozmowy o życiu z niezwykle ciekawymi bohaterami. Obecnie wraz z Dorotą Wellman prowadzę „ Miasto Kobiet” w TVN Style. Mieszkam w Kościelisku z Panem Giewontem, który ma do mnie świętą cierpliwość i nigdy nie zgłasza pretensji. Sama bym z sobą nie wytrzymała!

Chciałabym wiedzieć, czy w karcie choroby już wpisuje się w Polsce "opętanie przez diabła"?

Wracając z Warszawy w góry, słuchałam sobie radia. Przypadkiem trafiłam na audycję "Nocne światła" w Radiu Plus, prowadzoną przez niejakiego Pawła Krzemińskiego i … już nie mogłam zmienić stacji.

Jego gościem była Dominika Skrok-Wolska, lekarka psychiatra i neurolożka, z doktorskim tytułem. Zatrudniona, jak twierdzi w szpitalu w Świeciu i przyjmująca, jak zrozumiałam, w przyszpitalnej poradni.

Przez dwie godziny rzeczona pani perorowała, z naukową swadą o tym, że większość jej pacjentów to ludzie opętani lub dręczeni, bądź też zniewoleni przez szatana i inne złe duchy. Jej zdaniem, takie choroby jak: depresja, stany psychotyczne, schizofrenia, choroba dwubiegunowa, uzależnienia i zaburzenia kompulsywno - obsesyjne, są spowodowane przez działanie demona. W związku z tym kieruje ona swych pacjentów na mszę, do spowiedzi i do komunii, a w cięższych przypadkach - na egzorcyzmy. Współpracuje z egzorcystą tak, jak można współpracować z fizjoterapeutą.

Rozumiem, że jeśli jutro zgłoszę się z omamami do szpitala, funkcjonującego w świeckim państwie w ramach NFZ, może się okazać, że i ja zostanę skierowana na egzorcyzmy.

W tej sytuacji chciałabym wiedzieć, czy w karcie choroby też już wpisuje się w Polsce "opętanie przez diabła"? Czy diagnoza obejmie również określenie który to – Belzebub? Rokita? Pani doktor Skrok – Wolska mówiła o różnych!

Chciałabym wiedzieć, czy NFZ podpisuje umowy z egzorcystami? I co znajdę w wypisie, kiedy już mnie uwolnią w szpitalu od złego ducha? Na ogół, obok diagnozy jest tam opis zastosowanej terapii i zalecenia. Spodziewam się, że jednym z nich będzie regularne uczęszczanie na mszę i zaprzestanie życia w grzechu.

Pytam, bo po tej audycji, chyba się zgłoszę! Ciągle mam nadzieję nie było żadnej audycji...

P.S. Zamierzam zgłosić sprawę do konsultanta krajowego ds. psychiatrii oraz do rzecznika praw pacjenta. CDN.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dra Józefa Bednarza , Wiesław Kiełbasiński oraz jego zastępca ds. medycznych Mirosław Biedrzycki z zaskoczeniem przyjęli mój telefon powiadamiający o praktykach dr. Dominiki Skrok-Wolskiej. Czekam na ich komentarz, po zapoznaniu się z treścią audycji w Radiu Plus.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...