O autorze
Zawodowo, największą moją miłością jest i pozostanie radio, chociaż mam wielkie szczęście do telewizji. W czasach, gdy rządzi komercja i powierzchowność jest mi dane i to nieprzerwanie od siedmiu lat, prowadzić w studiu długie rozmowy o życiu z niezwykle ciekawymi bohaterami. Obecnie wraz z Dorotą Wellman prowadzę „ Miasto Kobiet” w TVN Style. Mieszkam w Kościelisku z Panem Giewontem, który ma do mnie świętą cierpliwość i nigdy nie zgłasza pretensji. Sama bym z sobą nie wytrzymała!

Rząd RP postanowił, że przy życiu mają pozostać tylko twórcy komercyjni

Plan jest taki, żeby artyści zaczęli płacić ZUS. Ja to rozumiem. W końcu i oni się zestarzeją i co wtedy?

Plan jest taki, żeby ta składka to były dwie stówy od każdego tysiąca. No spoko. Jak ktoś pracuje w serialu w komercyjnej stacji – nie zbiednieje. Jeśli pisze scenariusze komercyjnych filmów –też nie. Jeśli jest gwiazdą pop i gwiazdą brukowców, zapewne również poziom jej życia nie ucierpi, najwyżej kupi sobie szpilki za 8, a nie za 10 tysięcy.

Problem w tym, że zarobić 1000 PLN na tzw. sztuce wysokiej, to nie jest taka prosta sprawa. Ale rozumiem, że Rząd RP nie zamierza się tym martwić.

Rząd RP postanowił, że przy życiu mają pozostać tylko twórcy komercyjni. To posunięcie z „ozusowaniem” artystów ZLIKWIDUJE i tak ledwo zipiącą kulturę wysoką. Aktorzy teatralni, poeci, literaci, filharmonicy, tancerze i tancerki, mimowie, performerzy i cała plejado innych wrażliwych pięknoduchów, którzy z jakichś sobie tylko znanych powodów, paracie się nadal, czymś tak nikomu do niczego nie potrzebnym, jak twórczość: RZĄD RP mówi wam WON.

We Francji, kilkanaście lat temu, próbowano zamachu na socjal dla artystów (socjal!!!!)- to wywołało takie oto strajki: stanęły plany filmowe, odwołano przedstawienia i koncerty, odwołano festiwal w Avignon. Demonstracje i rozpierduchy na ulicach. Pomogło. Jeśli nie zmontujemy ekipy, wygra "Warsaw Shore".


Dziękuję za uwagę. I proszę sobie darować komentarze o artystach - darmozjadach, co też powinny bulić. Zapraszam do Muzeum Narodowego, a potem wygooglać sobie nazwiska twórców, to się dowiecie jak im się żyło na tym najlepszym z światów, zanim „zawiśli” w muzeach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...